Av Tüfekleri Kundak Boyu

Av Tüfekleri Kundak Boyu
Numaranızı Bırakın Arayalım:

Adınız (gerekli) :

Telefon (gerekli) :


Stok Durumu: Stokta var
KDV Dahil Fiyat: TL

11.-Kundak-Boyu-Uzatma-TakozlariAv tüfeklerinde kundan boyu çok önemlidir. Özellikle av tüfeği sipariş ederken kundan boyunun size özel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Zaten satın alacağınız tüfeğinizin de yapısı itibari ile kundak boyu kundak eğimi gibi özellikleri sadece size özel olmalıdır.

 

Peki kundak boyu size özel nasıl belirlenir?

Tüfeğinizi dirseğinizin iç kısmına elinize paralel gelecek şekilde yerleştirin ve işaret parmağınızın ilk boğumunun tetiğe kadar gelip gelmediğine bakın. Eğer işaret parmağınız tetiği geçiyorsa bu kundak size küçüktür, geçmiyor ve işaret parmağınız tetiğe yetişmiyorsa bu dipçik size büyüktür. Dipçik takozu ayarları ile bunu kendinize özel hale getirebilirsiniz.

 

Peki kundak boyunun ayarlanmasının ne önemi var?

Kundak boyu avcının tüfeğe hakimiyetini kolaylaştırır ve nişan alırken tüfeğin kundağını aramak zorunda kalmazsınız. Zaten nişan alırken namlu her zaman göz hizasında olmalı ve avımızın muhtemel bulunacağı yer ile gözümüz hizasında yukarı bakar ve eğimli şekilde bulunmalıdır. Avımız gördüğümüz anda dipçik vücudumuzu süpürerek omzumuza kendiliğinden yerleşmelidir. Dipçiğin uzun yada kısa olması bu durumu engeller ve avı görmemiz ve ateş etmemiz arasındaki süreyi uzatır.Etiketler:

Av Tüfekleri Kundak Boyu Videosu

Yorum Yap

Yorum Yap

.

doxcarms-1

D
-
D
O
X
C
A
R
M
S

M
O
D
E
L
L
E
R
i
© Copyright 2014 Avtufekleri-Tamiri.Com. D-DoxcArms Türkiye Dağıtıcısı
Av Tüfeği| Tüfek Tamiri| Satılık Av Tüfeği| Üzümlü Av Tüfegi| Ucuz Av Tüfegi
Hızlı İletişim!
Teşekkürler. Mesajınız yollandı.10 + 6 =