Ördek Avı

Ördek Avı
Numaranızı Bırakın Arayalım:

Adınız (gerekli) :

Telefon (gerekli) :


Stok Durumu: Stokta var
KDV Dahil Fiyat: TL

ordekÖrdek avı birçok avda olduğu gibi çok meşakkatli ve zorlu bir avdır. Yaban ördeği ülkemizde her türlü göl, gölet ve akarsuyun bulunduğu bölgelerde yaşar. Ülkemizde bir çok ördek türü vardır, bu türlerin çoğunluğu ülkemize göç yollarıyla gelmekle beraber ülkemizde üreyip yetişen yerli ördek türlerimizde vardır.
Yurdumuzda en çok avı yapılan ördek türleri sırasıyla yeşil ördek, boz ördek, fiyu, elma baş, macar ördeği, kaşık gaga ve en yaygın tür olan çamurcun ördeğidir.
Ördek avına başlamadan önce yaban ördeklerinin bulunduğu yer ve o yerde bulunan ördek türleri tespit edilmesi lazım. Buradaki püf nokta ördeklerin sürekli geçiş yaptıkları yerler iniş yapıp konakladıkları bölgeler ve yemlendikleri yerler öncelikle bu tespiti yaparsak işimiz kolaylaşacaktır.
Yer tespitini ve ördek türlerini belirledikten sonra ördek avlayacağımız en uygun yere ördek gümesi kurarız bu güme genellikle sazlık kamışından hazırlanır; bazen doğa bize sanki daha önce hazırlanmış gibi birçok saklanma yeride sunabilir, fakat genede biz tedarikli olmamız lazım.
Sabah gün doğmadan gümemizi hazırladıktan sonra bölgede bulunan ördek türlerine göre mührelerimizi ördeklerin geliş istikametine göre suya belirli aralıklarla yerleştiririz. Tabi bu arada bu ördeklere uygun ördek düdüğünü de unutmamak lazım.
Ördek avında diğer bir önemli husus kamuflajdır. Ördekler çok keskin bir görüşe sahiptir, bu yüzden kamuflaj çok önemlidir. Bulunduğumuz bölgeye ve hazırladığımız gümeye göre giyinmemiz şarttır. Ördek avında çoğunlukla su içersinde beklenildiği için boy ya da kasık çizmesi giyilir. Ördek avı kış aylarında yapıldığı için çok sıkı ve korunaklı giyinmeliyiz.

Ördek avına en uygun tüfek yarı otomatik av tüfeğidir. Tüfeğimizin namlu boyu en az 71 ya da 76 olmalıdır. Muhakkak şok kullanmalıyız, bu bize yüksek geçişlerde avantaj sağlamakla beraber yakın avlarda da kesin sonuç sağlayacaktır. Ördek avında kullanacağımız fişekler ise en az 34 ya da 36 gr olmalıdır. En uygun fişek numarası ise 3-4′tür. Eğer çamurcun ördeği avlıyorsak uygun fişek numarası 5′tir.

Tüm bu hazırlıklarımızı yaptıktan sonra artık ördekleri bekleyebiliriz. Uzaktan ördeklerin geldiğini gördüğümüzde ördek düdüğümüz ile çağrı yapmalıyız. Ördek düdüğünün sesini duyan ördek ya da ördekler sese doğru yönelecektir. Bu esnada biz kesinlikle hareketsiz bir şekilde gümemiz de gizlenmeliyiz, böylece ördekler bizi fark edemez. Ördek düdüğünün sesine doğru gelen ördekler mühreleri de görünce alçalmaya başlayacaktır, bu esnada bizde ilk önce hangi ördeğe atış yapacağımızı belirleriz. Her seferinde yalnızca bir ördeğe nişan alıp atış yapmalıyız, sürü içersine kesinlikle rastgele atış yapmamalıyız eğer yaparsak başarısız oluruz. Ördeğe atış yaparken süratine ve mesafesine göre ön vererek atış yapmalıyız, bu hesap çok önemlidir, doğru yapılırsa mükemmel sonuçlar elde ederiz ve evimize bu meşakkatli avdan sonra mutlu döneriz. Hepinize rastgele.Etiketler:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Ördek Avı Videosu

Yorum Yap

Yorum Yap

.

doxcarms-1

D
-
D
O
X
C
A
R
M
S

M
O
D
E
L
L
E
R
i
© Copyright 2014 Avtufekleri-Tamiri.Com. D-DoxcArms Türkiye Dağıtıcısı
Av Tüfeği| Tüfek Tamiri| Satılık Av Tüfeği| Üzümlü Av Tüfegi| Ucuz Av Tüfegi
Hızlı İletişim!
Teşekkürler. Mesajınız yollandı.2 + 8 =